Zamknij

Lekcje do godziny 19:30. Szkoła pokazała nowy plan zajęć

27.08.2019 16:29

Od 1 września w wielu polskich szkołach zostaną wydłużone godziny nauki – nawet do godziny 19:30. Innego zdania jest minister edukacji narodowej. Dariusz Piontkowski zapewnia, że szkoły poradzą sobie z problemem podwójnego rocznika, a zajęcia nie ulegną przedłużeniu. 

Szkoła
fot. Justyna ROJEK/East News

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Koniec tegorocznych wakacji zbliża się wielkimi krokami. Zgodnie z rozporządzeniem MEN rok szkolny 2019/2020 rozpocznie się w poniedziałek, 2 września. Dariusz Piontkowski w radiowej Jedynce zapewnił, że początek roku będzie odbywał się bez większych problemów.

Początek roku będzie normalny, uczniowie przyjdą do szkół, rozpoczną naukę MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

Szef MEN dodał, że w związku z podwójnym rocznikiem "część uczniów może skończyć zajęcia o godzinie 16.30, zamiast o 14".

Lekcje w szkołach do 19:30? 

Pierwsze sygnały o możliwości wydłużenia godzin nauki w szkołach pojawiły się w styczniu 2019 roku. Na radiozet.pl opisywaliśmy sytuację z Białegostoku, gdzie władze miasta otrzymały od dyrektorów szkół informację o potencjalnym wydłużeniu lekcji do godziny 19.00 w liceach oraz do godziny 20.00 w szkołach zawodowych. 

Zobacz także

Jak ustalił portal money.pl, w nowym roku szkolnym w liceum w Miechowie zajęcia będą się kończyły przed 20. Do podobnej sytuacji dojdzie w lubelskim IX LO, gdzie uczniowie skończą lekcje o 18.40. Informację tę potwierdzili pracownicy sekretariatu. 

Z kolei na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie pojawił się nowy rozkład zajęć. Według planu ostatnie lekcje będą się tam kończyć o 19.30.

www.zse.srem.pl
fot.

www.zse.srem.pl

RadioZET.pl/Money.pl