Odprawiono mszę w intencji poległego policjanta

Redakcja
05.12.2017 12:48
Odprawiono mszę w intencji poległego policjanta
fot. Policja

W Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbyła się Msza Święta w intencji funkcjonariusza Policji, który zginął na służbie w nocy z 2/3 grudnia. Mszę z udziałem kierownictwa polskiej Policji koncelebrował Biskup Polowy WP ks. bp Józef Guzdek.

We mszy uczestniczył m.in. nadinsp. Andrzej Szymczyk, I zastępca Komendanta Głównego Policji i nadinsp. Jan Lach, zastępca Komendanta Głównego Policji.

W wygłoszonej homilii ks. bp Guzdek powiedział, że "jesteśmy razem z rodzinami, tymi, którzy opłakują śmierć swojego najbliższego, tymi, którzy przeżywają dramat i przebywają w szpitalach razem z rannymi. Dzisiaj, w ten szczególny wieczór, chcemy modlić się za świętej pamięci Mariusza, za poszkodowanych o szybki powrót do pełni sił, jak również za ich rodziny".

policjamsza

Policjant został śmiertelnie postrzelony podczas akcji zatrzymania przestępców na gorącym uczynku włamania do bankomatu. Bezwzględny bandyta otworzył ogień z broni maszynowej. Policjanci w obronie własnego życia również odpowiedzieli ogniem. Bandyta, który strzelał, zginął na miejscu, a jego wspólnik został zatrzymany. Podczas wymiany ognia rannych zostało też trzech innych funkcjonariuszy. Na szczęście w ich przypadku obrażenia nie zagrażają życiu.

policjamsza2

RadioZET.pl/policja/maal