Zamknij

Śmiertelne zatrucie czadem. Trzy osoby w szpitalu

Redakcja
17.12.2017 20:50
Śmiertelne zatrucie czadem. Trzy osoby w szpitalu
fot. JAROSLAW KUBALSKI / AGENCJA GAZETA

Jedna osoba zmarła, a trzy zostały przewiezione do szpitala na skutek zatrucia tlenkiem węgla, do którego doszło w niedzielę po południu w mieszkaniu przy ulicy Rybackiej w Brzegu. Ewakuowano 22 mieszkańców kamienicy.

Zagłosuj

Czy posiadasz czujniki wykrywające tlenek węgla?

Liczba głosów:

Jak poinformował PAP oficer dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, do zdarzenia w Brzegu doszło w niedzielę po południu. W łazience zasłabł mężczyzna, którego z pomieszczenia wyciągnęli pozostali lokatorzy. Pomimo akcji ratowniczej, mężczyzna zmarł. Trzech innych mieszkańców kamienicy z objawami zatrucia przewieziono do szpitala. Według wstępnych ustaleń, przyczyną tragedii był niesprawny piecyk gazowy.

Przybyli na miejsce wypadku strażacy wykryli znaczne przekroczenie stężenia tlenku węgla. Ze względu na bezpieczeństwo pozostałych mieszkańców i fakt wykrycia czadu także w innych pomieszczeniach, ewakuowano 22 mieszkańców, w tym trójki dzieci z zagrożonego pionu. Po przewietrzeniu lokatorzy wrócili do mieszkań. W poniedziałek we wszystkich lokalach zostaną przeprowadzone kontrole urządzeń grzewczych.

PRZECZYTAJ: 9-latka uratowała ojca przed zaczadzeniem. Dostała nagrodę za bohaterstwo!

W sobotę, także na skutek zatrucia tlenkiem węgla zmarł lokator mieszkania w Gogolinie, który zatruł się gazem w trakcie brania kąpieli. Strażacy apelują o sprawdzenie poprawności działania urządzeń grzewczych w domach i kontrolę drożności szybów wentylacyjnych.

RadioZET.pl/PAP/DG