Zamknij

Mięso, odzież, sprzęt AGD na stacjach paliw? Szalony pomysł stał się faktem!

Redakcja
02.02.2018 15:39
Mięso, odzież, sprzęt AGD na stacjach paliw? Szalony pomysł stał się faktem!
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

PKN Orlen będzie mógł prowadzić hurtową sprzedaż produktów pozapaliwowych, zaopatrując w te towary, np. mięso, sprzęt AGD, stacje franczyzowe należące do sieci tej spółki — tak zdecydowali obradujący w piątek akcjonariusze płockiego koncernu.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie (NWZ) PKN Orlen wyraziło zgodę, by zapisy statutu spółki w części obejmującej przedmiot jej działalności uzupełnić poprzez dodanie 18 nowych punktów dotyczących sprzedaży hurtowej.

Owoce, mięsa, odzież, obuwie...

W efekcie tej decyzji do statutu PKN Orlen dopisano możliwość hurtowej sprzedaży m.in. owoców i warzyw, mięsa, ryb, skorupiaków i mięczaków, produktów spożywczych, a także odzieży i obuwia, elektrycznych artykułów użytku domowego, perfum i kosmetyków, wyrobów farmaceutycznych i medycznych oraz wyrobów porcelanowych, zegarków i biżuterii.

PKN Orlen w uzasadnieniu przegłosowanego ostatecznie projektu uchwały tłumaczył, że propozycja zmian jego statutu „związana jest z planami spółki w zakresie zmiany dotychczasowej struktury zaopatrywania sklepów działających przy własnych stacjach paliw oraz przy stacjach paliw prowadzonych przez franczyzobiorców”.

Zobacz także

Według płockiego koncernu chodzi o bezpośrednie zaopatrywanie własnych stacji paliw oraz podobnych placówek prowadzonych przez franczyzobiorców, „którzy będą mogli nabywać towary pozapaliwowe zarówno od dystrybutorów, producentów, jak i bezpośrednio od PKN Orlen”.

„W związku z planowaną zmianą struktury zaopatrywania sklepów działających przy stacjach paliw, spółka zamierza prowadzić działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży hurtowej towarów pozapaliwowych o ograniczonym zakresie, zarówno, co do odbiorców (sklepy działające przy stacjach paliw prowadzonych przez franczyzobiorców), jak i asortymentu (towary oferowane przez te sklepy)” — wyjaśnił PKN Orlen w liście do swych akcjonariuszy opublikowanym jeszcze przed piątkowym NWZ.

Zakaz handlu w niedzielę 

W ostatnim czasie media spekulowały, że zmiany w statucie płockiego koncernu to przygotowania do zakazu handlu w niedziele. Ustawę, która wprowadza etapami tego typu rozwiązania, podpisał we wtorek prezydent Andrzej Duda. Zgodnie z tym regulacjami zakaz handlu ma obowiązywać w dwie niedziele w miesiącu — od 1 marca do końca 2018 r, później w trzy niedziele w miesiącu — w roku 2019, a następnie we wszystkie niedziele — od 2020 r.

RadioZET.pl/PAP/DG