Zamknij

Wybuchł gaz w domu pod Płockiem. Trzy osoby w szpitalu

Redakcja
13.11.2017 16:24
Wybuchł gaz w domu pod Płockiem. Trzy osoby w szpitalu
fot. PAP

W wybuchu, najprawdopodobniej gazu, w domu jednorodzinnym w Słubicach pod Płockiem ranne zostały dwie kobiety w wieku 80 i 63 lat oraz 3-letnie dziecko. Poszkodowani trafili do szpitala. W czasie eksplozji w budynku przebywało też 8-miesięczne dziecko, które nie doznało obrażeń.

Jak poinformował PAP rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek, w domu jednorodzinnym doszło prawdopodobnie, z nieustalonych na razie przyczyn, do wybuchu gazu w butli.

- Wiemy, że doszło do wybuchu gazu. To był gaz butlowy. Co było przyczyną wybuchu, będzie to ustalane. Na miejscu trwa jeszcze akcja - dodał rzecznik płockiej policji.

- W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała 80-letnia kobieta, a także 63-letnia opiekunka dwójki dzieci. Starsze, w wieku 3 lat zostało także poszkodowane. Młodsze z dzieci, 8-miesięczne, nie ucierpiało. Zostało oddane pod opiekę babci - powiedział PAP Piasek.

Wcześniej służby podawały, że w wyniku eksplozji poszkodowane zostały cztery osoby.

Jak informował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Płocku Edward Mysera, w wyniku eksplozji doszło do pożaru domu jednorodzinnego. W akcji jego gaszenia uczestniczą dwie jednostki państwowej i dwie jednostki ochotniczej straży pożarnej.

Po ewakuacji dwóch kobiet i dwójki dzieci z płonącego w wyniku eksplozji domu, pierwszej pomocy medycznej udzieliły poszkodowanym przybyłe na miejsce ekipy pogotowia ratunkowego, w tym lotniczego.

RadioZET.pl/pap/maal

C