Zamknij

Deszczowy wtorek w całej Polsce. Pogoda na 17 lipca

Redakcja
17.07.2018 07:11
Pogoda na 17 lipca. Zachmurzenie, deszcz i burze w całej Polsce
fot. texaus1/Flickr/CC BY 2.0

Opady na terenie praktycznie całego kraju, a w północnej i wschodniej części dodatkowo burze – tak w skrócie zapowiada się aura na 17 lipca. Najcieplej będzie w kujawsko-pomorskim, a najchłodniej na Podhalu. Sprawdź prognozę pogody na wtorek!

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, obecnie Polska znajduje się na skraju niżu, a ze wschodu będzie napływać do nas wilgotne i coraz cieplejsze powietrze polarne morskie.

Zobacz także

We wtorek w kraju zachmurzenie duże, okresami z większymi przejaśnieniami. Spodziewane są przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów miejscami do 20 mm.

Pierwszy stopień ostrzeżenia przed burzami IMGW wydało dla woj. pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, części mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego, śląskiego i w części świętokrzyskiego oraz małopolskiego.

Prognoza pogody na 17 lipca

Temperatura maksymalna ma pojawić się w Bydgoszczy i Toruniu (po 25°C), a minimalna na Podhalu (19°C). Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

17 lipca w Warszawie również przez cały dzień ma być pochmurno, okresami z większymi przejaśnieniami. Możliwe również przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów miejscami do 20 mm. Temperatura maksymalna około 24°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

Zobacz także

Pogoda na noc z 17 na 18 lipca

W nocy ze wtorku na środę zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu, na północnym zachodzie i miejscami na wschodzie kraju o umiarkowanym natężeniu, a w pierwszej połowie nocy także burze.

Prognozowana suma opadów w nocy do 25 mm, a na Opolszczyźnie do 30 mm. Temperatura minimalna od 15°C do 19°C, w miejscowościach podgórskich od 12°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 80 km/h, a w czasie burz do 60 km/h.

RadioZET.pl/PAP/PTD