Pogoda: Nadciąga gwałtowne ocieplenie. Blisko 15 stopni na plusie. W Tatrach halny

Redakcja
02.02.2019 08:23
Pogoda: Nadciąga gwałtowne ocieplenie. Blisko 15 stopni na plusie. W Tatrach halny
fot. www.ventusky.com

Jaka pogoda czeka nas w sobotę 2 lutego 2019 roku? W ciągu dnia na południu i w centrum kraju odczujemy powiew wiosny. Temperatura przekroczy 10 stopni Celsjusza. W Tatrach powieje halny. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

IMGW informuje, że Półwysep Iberyjski, Wyspy Brytyjskie oraz Skandynawia są pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad zachodnią Polską i południową Francją.

Polska jest w zasięgu niżu znad Wielkopolski. Z południa na północ kraju przemieszcza się także układ frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Pogoda na sobotę, 2 lutego 2019 

W weekend synoptycy prognozują zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami na południu kraju rozpogodzenia. Gdzieniegdzie należy spodziewać się opadów deszczu. Wysoko w Karpatach słabe opady śniegu.

Temperatura maksymalna od 1°C na Suwalszczyźnie do 6°C w centrum kraju i 12°C miejscami na południu, w rejonie oddziaływania wiatru halnego 13°C.

Wiatr przeważnie umiarkowany i dość silny, na Podkarpaciu i Przedgórzu Sudeckim w porywach do 90 km/h, z kierunków południowych. W Sudetach porywy wiatru do 110 km/h, w Tatrach do 120 km/h (halny).

Zobacz także

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami słabe opady deszczu. temperatura maksymalna 7°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-wschodni. 

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG