Zamknij

Nawet 20 stopni mrozu i opady śniegu. Nadchodzi gwałtowna zmiana pogody

Redakcja
17.01.2019 22:27
Nawet 20 stopni mrozu i opady śniegu. Nadchodzi gwałtowna zmiana pogody
fot. Albin Marciniak/East News

Nad Polskę nadciąga gwałtowna zmiana pogody. W ciągu najbliższych kilku dni temperatura spadnie do minus 20 stopni. Synoptycy nie wykluczają lokalnych opadów śniegu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominowały niże, słaby klin Wyżu Azorskiego obejmie tylko rejon Półwyspu Iberyjskiego, Francji i Anglii. Polska będzie w zasięgu dwóch ośrodków niżowych - głównego znad północno-zachodniej Rosji i wtórnego znad Bałtyku Centralnego. Z zachodu na wschód będzie się przemieszczał wtórny front chłodny, zacznie za nim napływać chłodne powietrze arktyczne, morskie.

W piątek synoptycy prognozują przelotne opady śniegu, na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. Na Suwalszczyźnie, Mazurach, Kujawach, Pomorzu Wschodnim oraz w Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna od 0 st. do 2 st., na terenach podgórskich od -3 st. do -1 st. 

W nocy temperatura minimalna od -7 st. na wschodzie i południu do -2 st. na zachodzie i 0 st. na wybrzeżu. Na terenach podgórskich od -10 st. do -8 st., a w rozpogodzeniach spadek temperatury do około -15 st.

Zobacz także

''Od soboty, wraz z napływem kolejnych porcji mroźnego powietrza, temperatura każdej nocy będzie niższa i może w przyszłym tygodniu spadać do nawet -15, -20 stopni Celsjusza. Popołudniami temperatura będzie utrzymywać się na wschodzie i w centrum kraju również poniżej zera stopni'' - prognozuje TVN Meteo. 

RadioZET.pl/PAP/TVN Meteo/DG