Zamknij

Janusz Kowalski: Jestem zwolennikiem współpracy z Konfederacją

23.02.2021 11:28
Janusz Kowalski
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Janusz Kowalski był we wtorek gościem Radia ZET. - Jestem zwolennikiem współpracy z Konfederacją. Wspólny start? Absolutnie nie wykluczam. Im szersza lista, tym lepiej - przekonuje polityk.

Jestem zwolennikiem tego, żeby współpracować z Konfederacją. Nie ma wroga na prawicy. Jestem otwarty na dialog – mówi polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski, pytany w internetowej części programu „Gość Radia ZET” o start jego partii na wspólnej liście z Konfederacją.

Wspólny start z Konfederacją? Janusz Kowalski: Absolutnie nie wykluczam. Im szersza lista, tym lepiej

Jeśli gwarancją byłoby niedopuszczenie komunistów, PO czy Hołowni do władzy – absolutnie nie wykluczam – dodaje poseł. Jego zdaniem „im szersza lista prawicy, tym lepiej”. PiS nie przyjmie Solidarnej Polski na listy, w następnych wyborach? - Jestem przekonany, że prawica pójdzie razem do wyborów, bo tylko wtedy może wygrywać – komentuje.

Były polityk PO ocenia również działania tej partii. - Mówi dziś językiem Marty Lempart i jestem przekonany, że ich notowania spadną niedługo poniżej 10 proc. – uważa Gość Radia ZET.

Pytany przez słuchacza o Zbigniewa Ziobrę, polityk jego partii ocenia: - Ma gołębie serce. - Jest człowiekiem o niezwykłej naturze przyjacielskiej. Świetnie buduje zespół. To świetny szef, jasno zadaniuje, rozlicza i jest bardzo sprawiedliwy. To zaszczyt współpracować z nim – uważa Janusz Kowalski.

Cała rozmowa na  radiozet.pl

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET/MA