Zamknij

Sondaż Kantar: Koalicja Obywatelska dogoniła PiS. To "efekt Tuska"?

16.08.2021 09:03
sondaż Kantar
fot. JACEK DOMINSKI /REPORTER

Pracownia Kantar przeprowadziła sondaż, z którego wynika, że Koalicja Obywatelska dogoniła już Prawo i Sprawiedliwość i ma identyczne poparcie, co partia rządząca. Badanie zostało zrealizowane dla Platformy Obywatelskiej - pisze Onet.pl.

Koalicja Obywatelska dogoniła Prawo i Sprawiedliwość - wynika z najnowszego sondażu Kantar przeprowadzonego dla PO. Obie formacje mają obecnie 26 proc. poparcie. Według pracowni, PiS stracił w ciągu miesiąca aż 3 punkty, a KO zyskała 2 proc.

O bardzo dobrym wyniku może mówić także Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą chce zagłosować 17 proc. badanych. To także wzrost w porównaniu do sondażu z lipca. W wyborach parlamentarnych głos na Lewicę oddałoby 10 proc. wyborców - ugrupowanie zyskuje 3 pkt proc.

Sondaż. Koalicja Obywatelska dogoniła PiS

Jak wygląda poparcie dla pozostałych partii? Sondaż Kantar wskazuje, że na kolejnym miejscu znalazła się Konfederacja, którą popiera 7 proc. PSL nie przekracza progu wyborczego. Na Ludowców chce zagłosować zaledwie 3 proc. badanych.

Wynik Kukiz'15 oscyluje wokół zera. Miesiąc temu poparcie dla formacji Pawła Kukiza wynosiło 1 proc. 7 proc. ankietowanych nie wie, na kogo oddałoby głos w wyborach parlamentarnych.

Badanie zostało wykonane 13 sierpnia metodą wywiadów telefonicznych (CATI) na próbie 800 dorosłych Polaków.

RadioZET.pl/ Onet