Zamknij

Niebo nad Polską jednak nie zostanie zamknięte? "Mamy niewielki przełom"

24.04.2022 20:32

- Mamy niewielki przełom w rozmowach z PAŻP. Agencja wstępnie zgodziła się na podwyżki - powiedziała reporterowi Radia ZET Michałowi Dzienyńskiemu pełnomocniczka kontrolerów Anna Garwolińska.

Strajk kontrolerów lotów
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

W niedzielę odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) i Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZKRL). Negocjacje trwają od kilkunastu dni. Związkowcy nie zgadzają się na nowe zasady wynagradzania w PAŻP. Rozmowy dotyczą również kwestii m.in. bezpieczeństwa, regulaminu pracy.

Jak dowiedziało się Radio ZET, doszło do niewielkiego przełomu. Jest wstępna zgoda na podwyżki. - Wciąż kwestią do omówienia pozostaje sprawa regulaminu pracy i kodeksu etyki - przekazała pełnomocniczka kontrolerów Anna Garwolińska.

Jest szansa na przełom w negocjacjach z kontrolerami lotów

Wcześniej wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel wyraził gotowość do ustępstw w kwestiach związanych z bezpieczeństwem ruchu lotniczego. Związkowcy domagają się m.in. aby na dyżurze było co najmniej dwóch kontrolerów. - Byliśmy i jesteśmy gotowi na daleko idące ustępstwa, co już wcześniej pokazaliśmy; zgodziliśmy się na wszystkie postulaty kontrolerów w sprawach bezpieczeństwa ruchu lotniczego - podkreślił Bittel.

Kolejne spotkanie przedstawicieli Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) i Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZKRL) odbędzie się w poniedziałek -  poinformowano we wspólnym komunikacie po niedzielnych rozmowach przedstawicieli Agencji z kontrolerami.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/oprac. AK