Zamknij

Czarnek ogłosił, że szkoła o. Rydzyka to teraz "akademia". "Dziękuję panu Bogu za tę uczelnię"

18.10.2021 19:34
Przemysław Czarnek
fot. PAP/Tytus Żmijewski

Przemysław Czarnek ogłosił nadanie szkole ojca Tadeusza Rydzyka nazwy "akademii". Minister edukacji o nowej randze uczelni poinformował w sobotę podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2021/2022.

Przemysław Czarnek w sobotę gościł na uczelni ojca Tadeusza Rydzyka w Toruniu. Szef MEiN ogłosił, że dotychczasowa Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej zmieniła nazwę na Akademia Kultury Społecznej i Medialnej.

- Chcę z dumą i radością ogłosić, że wyższa szkoła zakończyła swoje istnienie w czwartek. A od dwóch dni mamy już Akademię Wyższej Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - powiedział.

W uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego oprócz lokalnych duchownych i wojewody kujawsko-pomorskiego uczestniczyli m.in. wiceminister sprawiedliwości Michał Woś czy wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

"Gdyby nie WSKSiM, walec laicyzacji przejechałby także przez Polskę"

— Dziękuję panu Bogu za tę uczelnię, w której szuka się prawdy, a nie szerzy ideologię — mówił do zgromadzonych na inauguracji polityków, duchownych i studentów ojciec Tadeusz Rydzyk. Z kolei minister edukacji nie szczędził miłych słów pod adresem założyciela uczelni.

20 lat Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej to jest ciągła walka o prawdę, ciągłe poszukiwanie prawdy. Ojciec rektor, założyciel, ojciec dyrektor, zadaje często pytanie, co by było, gdyby nie było Radia Maryja, Telewizji Trwam, WSKSiM. Odpowiedź jest prosta. Gdyby nie było tego ciągłego poszukiwania prawdy tutaj w Toruniu, tutaj w WSKSiM, to walec laicyzacji, który widzimy, jakie wyrządził szkody w Europie Zachodniej, przejechałby także przez Polskę.

minister edukacji Przemysław Czarnek

Z kolei studentów pierwszego roku szef MEiN zapewnił, że ich wybór jest "znakomity". - Lepiej nie mogliście wybrać. Mówię to ja - dodał Czarnek.

Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego odczytano także specjalne listy z tej okazji wysłane przez prezydenta Andrzeja Dudę i premiera Mateusza Morawieckiego.

RadioZET.pl/onet.pl/rp.pl/YouTube.com/Radio Maryja

C