Zamknij

Omijał inne auto i wjechał w nastolatki na pasach. Policja publikuje nagranie

17.09.2020 13:30
wypadek w Raciborzu
fot. Śląska Policja

Groźny wypadek w Raciborzu. Samochód dostawczy uderzył w trzy nastolatki przechodzące na przejściu dla pieszych. Dziewczynki trafiły do szpitala. Do niebezpiecznego incydentu doszło również w Mysłowicach, gdzie auto wjechało w wózek z niespełna rocznym dzieckiem. Na szczęście niemowlę nie odniosło ran.

Seria wypadków z udziałem dzieci w województwie śląskim. Trzy nastolatki przechodziły w weekend przez pasy w Raciborzu przy skrzyżowaniu z ulicą Kowalską, kiedy uderzył w nie dostawczak. 

Zobacz także

Samochód wjechał w nastolatki. Policja opublikowała wideo

"Kierujący samochodem dostawczym, omijając inny pojazd, który zatrzymał się przed przejściem, aby przepuścić nastolatki, potrącił trzy dziewczyny w wieku 15 i 16 lat" - poinformowała Śląska Policja na swojej stronie internetowej. 

Dzieci trafiły do szpitala. Ich życiu nic nie zagraża, jednak policja apeluje o ostrożność. Ku przestrodze mundurowi opublikowali nagranie.

Pośpiech i niecierpliwość na drodze, to najprostszy sposób prowadzący do tragedii. Pieszy nie ma najmniejszych szans w starciu z samochodem. Jak widać, ta elementarna wiedza nie jest jeszcze przyswojona przez wielu kierujących. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu rzadko kiedy kończy się szczęśliwie. Poważne urazy głowy, połamane kończyny, obrażenia narządów wewnętrznych i długa rehabilitacja - to ten łagodny scenariusz. Śmierć, a potem ból najbliższych - to z kolei najbardziej tragiczny, choć niestety częsty finał. Spośród państw Unii Europejskiej Polska jest krajem, w którym ginie na drogach najwięcej pieszych. 

Śląska Policja

Do kolejnego wypadku doszło w Mysłowicach na ul. Laryskiej. W sobotę na oznakowanym przejściu dla pieszych kierowca samochodu osobowego uderzył w wózek z rocznym dzieckiem. Powodem - jak ustaliła policja - również było "nieprawidłowe omijanie innego pojazdu przed przejściem dla pieszych".

"Kierujący fiatem 89-letni mężczyzna, na przejściu dla pieszych najechał na prowadzony przez opiekuna wózek z niespełna rocznym dzieckiem. Na szczęście, po badaniach w szpitalu, okazało się, że niemowlęciu nic się nie stało" - poinformowali funkcjonariusze. Kierowca był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i skierowali do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny.

wypadek w Mysłowicach
fot. Śląska Policja

Zobacz także

RadioZET.pl/Śląska Policja