Zamknij

Radio ZET: policja w Bartoszycach złożyła do sądu wniosek o ukaranie pracownicy urzędu skarbowego znanej z prowokacji wobec mechanika samochodowego

Redakcja
23.11.2018 10:39
Radio ZET: policja w Bartoszycach złożyła do sądu wniosek o ukaranie pracownicy urzędu skarbowego znanej z prowokacji wobec mechanika samochodo...
fot. Shutterstock

Policja w Bartoszycach złożyła do sądu wniosek o ukaranie 32-letniej pracownicy urzędu skarbowego – dowiedziało się Radio ZET. To konsekwencja prowokacji wobec mechanika samochodowego, do której doszło blisko rok temu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Policjanci uznali, że kobieta kierowała swoim pojazdem, wiedząc o tym, że nie jest on należycie zaopatrzony. „Decyzja o wniosku zapadła, sąd zdecyduje o grzywnie” – powiedziała Radiu ZET rzeczniczka policji w Bartoszycach Marta Kabelis. Kobiecie grozi grzywna do 5000 złotych.

Zobacz także

Sprawa przedawniłaby się w sobotę, bo tego dnia minąłby dokładnie rok od zdarzenia. Jednak po złożeniu przez policję wniosku o ukaranie sąd ma kolejny rok na zajęcie się sprawą.

Prowokacja urzędniczek skarbówki

Do warsztatu samochodowego w Bartoszycach przyjechały dwie kobiety, wyjaśniając, że w ich samochodzie przepaliła się jedna z żarówek, a przed nimi długa trasa. Właściciel zamknął już kasę i wykonał dzienny raport. Mechanik nie mógł przyjąć wpłaty od kobiet, jednak zgodził się im pomóc i zamontował własną żarówkę (zakład nie prowadził sprzedaży żarówek). Po wszystkim poprosił o symboliczną zapłatę w wysokości 10 zł. Wtedy okazało się, że kobiety to urzędniczki skarbówki, a cała sytuacja była prowokacją. Mechanika ukarano mandatem.

RadioZET.pl/MB/BM