Zwłoki bezdomnego w pustostanie. To kolejny taki przypadek

Redakcja
03.04.2019 13:06
Zwłoki
fot. Damian Klamka/East News

Ciało bezdomnego mężczyzny znaleziono w jednym z radomskich pustostanów. Na miejsce przybyła policja, lekarz i prokurator. Okazuje się, że to nie pierwszy przypadek tajemniczej śmierci bezdomnego w Radomiu. 

O sprawie informuje radomska „Gazeta Wyborcza”. Odkrycia dokonali dwaj funkcjonariusze miejscowej straży miejskiej, którzy patrolowali pustostany w ok. ulic Kolejowej i Mazowieckiego. Na ich zbiegu położony jest budynek, w którym ujawniono ciało bezdomnego. 

– W trakcie penetracji strażnicy zauważyli leżącą osobę. Wygląd ciała i zapach wydobywający się z pomieszczenia wskazywały na to, iż osoba od dłuższego czasu nie żyje. Miejsce zabezpieczono przed dostępem osób postronnych oraz wezwano służby – powiedział w rozmowie z „GW” Grzegorz Sambor, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Radomiu.

Zobacz także

Na miejsce, oprócz policji i prokuratora, przybył także lekarz, który stwierdził zgon 37-latka. Denat był już wcześniej znany mundurowym, a także pracownikom miejskich placówek. 

Zobacz także

Jak dodaje „Wyborcza”, nie jest to pierwszy przypadek zgonu osoby bezdomnej na terenie radomskiego pustostanu. W ubiegłym tygodniu zwłoki znaleziono także w opuszczonej kamienicy przy ul. Żeromskiego. 

RadioZET.pl/radom.wyborcza.pl