Zamknij

Nastolatkowie zniszczyli groby i robili sobie zdjęcia

Redakcja
19.09.2017 13:24
Jastrzębie-Zdrój
fot. Facebook/Dziennik Zachodni

Kilkoro nastolatków z Jastrzębia Zdroju bezcześciło groby na lokalnym cmentarzu i robiło tam sobie zdjęcia. Sprawą zajęły się już policja oraz dyrekcja szkoły, do której chodzi jedna z uczestniczek "zabawy".

O sprawie jako pierwszy doniósł "Dziennik Zachodni". 18-latka z jednej ze szkół średnich w Jastrzębiu-Zdrój (woj. śląskie) wybrała się na miejscowy cmentarz ze swoim chłopakiem, bratem i paroma znajomymi. Tam robili sobie zdjęcia leżąc na grobach, dziewczyna wspinała się też na krzyż i pozowała wisząc na nim. Dokumentacja fotograficzna z tego "wydarzenia" trafiła później do mediów społecznościowych.

Zareagowała już dyrekcja placówki oświatowej, do której uczęszcza nastolatka. - Dzisiaj rano uruchomiliśmy procedurę wszczęcia konsekwencji wobec tej uczennicy i jej skandalicznego zachowania. Wszystko odbędzie się zgodnie ze statutem szkoły i ogólnie zawartymi procedurami - mówi w rozmowie z "DZ" Patryk Mochnacz, dyrektor Zespołu Szkół nr 1.

Sprawą zainteresowała się także policja, która ustala, czy doszło do popełnienia przestępstwa. Istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że nastolatka mogła popełnić czyn podlegający pod paragraf: "Kto znieważa zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch”. Nie ma natomiast informacji na temat tego, czy i jakie konsekwencje poniosą osoby towarzyszące jej w tym incydencie.

Sama zainteresowana skomentowała już całe zajście. - Jest mi bardzo wstyd. Piszę ten komentarz, aby przeprosić wszystkich, których uraziłam moimi niedojrzałymi głupotami. Nie znajduję słów, którymi mogłabym usprawiedliwić moje czyny. Jeszcze raz przepraszam - napisała, cytowana przez gazetę, Natalia D.

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/MP