Zamknij

Sławoj Leszek Głódź odpowiada na oskarżenia. Wydał oświadczenie

27.02.2020 15:04
Sławoj Leszek Głódź odpowiada na oskarżenia. Wydał oświadczenie
fot. Jozin1991 Wikimedia.org

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź wydał oświadczenie, w którym odpowiada na "brutalny atak mediów na jego osobę". Chodzi o sprawę mobbingu księży z archidiecezji gdańskiej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Sławoj Leszek Głódź znalazł się pod ostrzałem, gdy w kilkunastu księży ujawniło w mediach praktyki, jakich dopuszczał się wobec nich arcybiskup. Sprawa mobbingu trafiła, nie bez zwłoki nuncjatury, do Watykanu.

Zobacz także

W dzisiejszym oświadczeniu  na strony gdańskiej archidiecezji Głódź ustosunkowuje się do zarzutów. Treść podajemy poniżej:

Zobacz także

Po raz kolejny został przeprowadzony przez niektóre media brutalny atak na moją osobę. W używanej przez nie narracji w sposób wyraźny uwidaczniają się próby podjudzania opinii publicznej do nienawiści względem mnie przez stosowanie manipulacji i rozpowszechnianie niesprawdzonych informacji.

Chcę podkreślić, że nie wykazałem żadnej opieszałości w sprawie jakichkolwiek duchownych, którzy dopuścili się przestępstwa. Prowadzone są one zgodnie z procedurami określonymi przez Stolicę Apostolską i Konferencję Episkopatu Polski.

W związku z tym, że moje bezpieczeństwo i życie zostało zagrożone, a także stan mojego zdrowia spowodowany chorobą nowotworową nieustannie się pogarsza, będę zmuszony wystąpić na drogę działań prawnych. Taką możliwość otwiera przykład św. Pawła Apostoła, który w sytuacji zagrożenia życia skorzystał z obwiązującego wówczas prawa (zob. Dz 25,1-12).

 + Sławoj Leszek Głódź

Gdańsk Oliwa, dnia 26 lutego 2020 r.

RadioZET.pl/Diecezja.gda.pl

C