Zamknij

Śmierć Polaka w Egipcie: wiadomo, kiedy zwłoki zostaną przetransportowane do Polski

Redakcja
15.06.2018 08:57
Śmierć Polaka w Egipcie: wiadomo, kiedy zwłoki zostaną przetransportowane do Polski
fot. hurghada24.pl/Facebook

Polski turysta Marcin M. został znaleziony martwy w egipskiej Hurghadzie. WP dotarła do nowych faktów w sprawie. Wiadomo, kiedy zwłoki Polaka zostaną przetransportowane do Polski. 

25-latek zameldował się w czwartek, 7 czerwca w hotelu Hawaii Le Jardin Aqua Park Resort w Hurghadzie. Z relacji świadków wynika, że towarzyszyła mu młoda kobieta. – Poznaliśmy się w hotelu, na basenie. Byli uśmiechnięci, pierwszy raz w Egipcie. Dobrze się bawili. Marcinowi nic nie dolegało. Żartował, pływał – mówi chcąca zachować anonimowość turystka.

Zobacz także

Z informacji, do których dotarła Wirtualna Polska, wynika, że 25-letni Marcin M. powiesił się na kablu wystającym z sufitu. – W tym momencie ciało Polaka jest w kostnicy szpitala miejskiego w Hurghadzie. Zostanie przetransportowane do Polski w przyszłym tygodniu – informuje Mohamed Addi z 1. Komisariatu Policji w Hurghadzie.

Egipt: Śmierć Polaka w Hurgadzie

Kilka godzin po przylocie Marcin M. zaczął się dziwnie zachowywać. Nie jadł, mówił, że słyszy głosy, podczas kolacji ze swoją dziewczyną nagle wstał od stołu i wyszedł.  W niedzielę znaleziono jego ciało. Mężczyzna popełnił samobójstwo.

WP rozmawiała z dziewczyną zmarłego. – W tej chwili nie potrzebuję żadnej pomocy. Ja już wszystko wiem – powiedziała zrozpaczona kobieta. – Już 10 minut po wyjściu Marcina z kolacji wiedziałam, że stało się coś złego – dodała.

Śmierć Magdaleny Żuk

To nie pierwsza śmierć polskiego obywatela w Egipcie. Ponad rok temu cały kraj żył sprawą Magdaleny Żuk.

Pod koniec kwietnia 2017 roku 27-letnia wówczas Polka samotnie wybrała się na wycieczkę do Egiptu. Na miejscu dziewczyna miała zacząć się dziwnie zachowywać. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia trafiła do szpitala. Kolejnego dnia miała wrócić wcześniej samolotem do Polski, jednak nie weszła na pokład. Miała zginąć po upadku z pierwszego lub drugiego piętra.

RadioZET.pl/WP/KM

C