Zamknij

''Smoleńsk'' w TVP. Jacek Kurski zmienia niedzielny program

Redakcja
08.04.2018 16:22
Smoleńsk
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER

W sobotę Jacek Kurski poinformował na Twitterze o zmianie w niedzielnym programie TVP 1. O godzinie 21.00 po serialu ''Wojenne dziewczyny'' wyemitowany zostanie "Smoleńsk". To telewizyjna premiera filmu Antoniego Krauze. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zagłosuj

Będziesz oglądał ''Smoleńsk'' w TVP?

Liczba głosów:

W niedzielę, 8 kwietnia, zgodnie z zapowiadanym programem, na antenie TVP1 w ramach cyklu "Zakochana Jedynka" miała zostać wyemitowana komedia romantyczna "Do diabła z miłością". Zmiany w emisji zapowiedział w mediach społecznościowych prezes Telewizji Polskiej. 

Film „Smoleńsk" przedstawia historię katastrofy rządowego samolotu Tu-154M, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Fabuła koncentruje się wokół fikcyjnej postaci dziennikarki Niny, która prowadzi własne śledztwo w sprawie katastrofy. 

Zobacz także

W rolę Niny wcieliła się Beata Fido. Prezydenta zagrał Lech Łotocki, a Marię Kaczyńską – Ewa Dałkowska. W obsadzie filmu są też m.in.: Jerzy Zelnik, Katarzyna Łaniewska, Marek Bukowski, Maria Gładkowska, Dominika Figurska, Anna Samusionek, Redbad Klynstra oraz Andrzej Mastalerz. 

Za zdjęcia do filmu, realizowane w Polsce i w Stanach Zjednoczonych, odpowiada Michał Pakulski. Muzykę skomponował Michał Lorenc.

Radiozet.pl ujawnia rosyjskie materiały nagrane tuż po katastrofie smoleńskiej [WIDEO + ZDJĘCIA]

RadioZET.pl/DG