Zamknij

Stefan W. chciał zaatakować Andrzeja Dudę? NOWE FAKTY ws. zabójcy Pawła Adamowicza

Redakcja
18.01.2019 08:18
Stefan W. chciał zaatakować Andrzeja Dudę? NOWE FAKTY ws. zabójcy Pawła Adamowicza
fot. W.STROZYK/REPORTER/East News

Dzień po zwolnieniu z więzienia Stefan W. próbował wedrzeć się w nocy na teren Pałacu Prezydenckiego w Warszawie – informuje Polska Agencja Prasowa, powołując się na źródła zbliżone do śledztwa. Przyjechał do stolicy, ponieważ – jak tłumaczył – „chciał zrobić coś dużego, o czym wszyscy będą mówić”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O swoich planach Stefan W. miał opowiadać koledze z więzienia, którego spotkał po wyjściu na wolność. Wspominał mu o zamachu. Odgrażał się, że dokona czegoś, „co będzie słynne na cały świat”. O tym, że „zrobi wielkie wydarzenie w Warszawie”, miał opowiadać również rodzinie – wynika z ustaleń prokuratury, do których dotarła PAP.

Zobacz także

Stefan W. odwiedził Warszawę wcześniej niż rodzinny dom. Bezpośrednio z więzienia, w którym spędził pięć i pół roku za napady na banki, kazał się zawieźć taksówką na lotnisko i przyleciał do stolicy. Poszedł do kasyna, gdzie przegrał dwa tysiące złotych, które odebrał z więziennego depozytu.

Później, jak zeznał, około trzeciej w nocy przyszedł przed Pałac Prezydencki. Chciał się dostać do środka. Nie zdołał sforsować ogrodzenia i ostatecznie zrezygnował. Rano wrócił na gapę pociągiem do Gdańska.

Zobacz także

Stefan W. – jak zeznał w śledztwie – był przekonany, że jest śledzony przez policję. Myślał tak, bo odgrażał się, że dokona zamachu. Nie chciał odpowiadać na pytania, skąd miał nóż, którym zabił prezydenta Gdańska, ani jak znalazł się w jego pobliżu na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

RadioZET.pl/PAP/JŚ