Zamknij

Syn prezes TK Julii Przyłębskiej został dyrektorem w PZU

Redakcja
29.11.2018 14:28
Syn prezes TK Julii Przyłębskiej został dyrektorem w PZU
fot. UMPoznan

Jak ustalił portal gazeta.pl, Marcin Przyłębski, syn prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, pracuje jako dyrektor w państwowym przedsiębiorstwie PZU. Pracę miał zacząć już kilka miesięcy temu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Czym w PZU zajmuje się Marcin Przyłębski? Jak informuje gazeta.pl, pracę zaczął już kilka miesięcy temu jako dyrektor i zajmuje się wizerunkiem spółki.

Wcześniej Marcin Przyłębski pracował w Pekao, którego właścicielem jest właśnie PZU. Państwowe przedsiębiorstwo zrepolonizowało bank w ubiegłym roku, kupując od włoskiego UniCredit 32,8 proc. akcji Pekao za 10,6 mld zł.

Zobacz także

W serwisie pracowniczym Linkedln Przyłębski wciąż widnieje jako pracownik Pekao, a nie PZU – podkreśla gazeta.pl. Pracę w banku rozpoczął w listopadzie 2017 roku, wcześniej zaś był dyrektorem Biura Obsługi Inwestorów w poznańskim ratuszu.

O pracy Przyłębskiego w banku Pekao pisano już kilka miesięcy temu. Biuro prasowe banku w korespondencji z redakcją „Newsweeka” stwierdziło wówczas, że „Marcin Przyłębski posiada wszelkie kwalifikacje i doświadczenie do pełnienia funkcji dyrektora ds. współpracy z instytucjami jednej z największych instytucji finansowych Banku Pekao”.

RadioZET.pl/gazeta.pl/BM

C