Zamknij

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym w Szczecinie. W środku było siedem osób

06.11.2021 18:58

Siedem osób, w tym dwoje dzieci ucierpiało wskutek wybuchu gazu, do którego doszło w sobotę w domku jednorodzinnym w Szczecinie. – Budynek zawalił się, nikt nie zginął – przekazała w sobotę Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

Wybuch gazu w Szczecinie
fot. Zbigniew Bogucki - wojewoda zachodniopomorski Twitter

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym przy ulicy Srebrnej w Szczecinie. - Według wstępnych informacji budynek uległ zawaleniu. W środku znajdowało się siedem osób – pięcioro dorosłych i dwoje dzieci. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie zginął – przekazała w sobotę rzeczniczka prasowa Miejskiej Komendy Policji w Szczecinie mł. asp. Ewelina Gryszpan.

Na miejscu pracowała policja, sześć zastępów straży pożarnej i pogotowie ratunkowe. Na miejscu lądowały dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza ze Stargardu.

Szczecin. Wybuch gazu w domu. Ucierpiało siedem osób, w tym dzieci

- Poszkodowane dzieci to dziewczynki w wieku 3 i 7 lat, jedna z urazem głowy, druga z poparzeniem kończyn górnych – przekazała w sobotę rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Heigel.

Choć nikt nie zginął, w najcięższym stanie jest mężczyzna w wieku 61 lat. Został on zabrany nieprzytomny śmigłowcem LPR do szpitala. – Ma poparzone drogi oddechowe, głowę, klatkę piersiową, kończyny - ogólnie 60 proc. powierzchni ciała – powiedziała Paulina Heigel.

RadioZET.pl/PAP - Małgorzata Miszczuk