Zamknij

14-latek zgwałcił 5-latkę? Dziecko wróciło nagie i zapłakane do domu

20.07.2021 06:19
Policja - zdjęcie ilustracyjne
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Nieoficjalne doniesienia mówią, że 14-latek jest podejrzany o zgwałcenie 5-letniej dziewczynki. Śledczy nie potwierdzili tych informacji, tłumacząc to dobrem dziecka. - Zatrzymano nieletniego sprawcę – podała jedynie Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze. 

14-latek miał zgwałcić 5-letnią dziewczynkę w jednej z wsi w gminie Szprotawa 18 lipca. Informację podał lokalny portal News Lubuski powołując się na relacje mieszkańców.

Szprotawa. 14-latek zgwałcił 5-latkę? Dziecko wróciło nagie i zapłakane do domu

Według nieoficjalnych doniesień dziewczynka wróciła naga i zapłakana do domu. Powiadomiono policję, która rozpoczęła poszukiwania sprawcy. W akcję zaangażowano wielu funkcjonariuszy. Pomagali także mieszkańcy, którzy przekazywali sobie zdjęcie z kamery monitoringu, na którym widać 14-latka.

Jak ustalił Fakt, nastolatka zatrzymał w nocy w Sowinach jeden z mieszkańców, po czym przekazał podejrzanego w ręce policjantów z Żagania. Śledczy nie potwierdzili dotąd, w jakiej sprawie aresztowano 14-latka. – Ze względu na dobro dziecka nie udzielamy w tej sprawie żadnych informacji – powiedział Faktowi sierż. Arkadiusz Szlachetko z biura prasowego żagańskiej policji. Z kolei Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze przekazała jedynie, że zatrzymano nieletniego sprawcę. Sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

RadioZET.pl/NewsLubuski.pl/Fakt.pl/oprac. AK

C