Zamknij

Internet nie zapomina. Tak Kacper Kamiński tweetował o pracy Petru w Banku Światowym

Redakcja
21.11.2018 15:32
Internet nie zapomina. Tak Kacper Kamiński tweetował o pracy Petru w Banku Światowym
fot. Twitter

Kacper Kamiński, 29-letni syn ministra-koordynatora do spraw służb specjalnych, otrzymał intratne stanowisko w Banku Światowym. Internauci dotarli do wpisu z 2016 roku, drwiącego z Ryszarda Petru, który w 2001 roku także pracował w Banku Światowym. Do kpin z Petru dołączył wówczas na Twitterze nie kto inny, a sam Kacper Kamiński.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

TVN24.pl podało, że Kacper Kamiński pełni oficjalnie funkcję doradcy zastępcy dyrektora wykonawczego oraz jest członkiem komisji budżetu i transportu w Banku Światowym. Natomiast „Gazeta Wyborcza” precyzuje, że 29-latek jest doradcą Katarzyny Zajdel-Kurowskiej (była wiceprezes polskiego banku centralnego), delegowanej przez NBP na wicedyrektor wykonawczego w Banku Światowym.

Zobacz także

Według informacji medialnych zarobki syna ministra-koordynatora służb specjalnych są bardzo wysokie. Według TVN24.pl mowa o 200 tys. dolarów rocznie, natomiast „Wyborcza” napisała o kwocie nieco mniejszej – pomiędzy 120 a 150 tys. dolarów. W przeliczeniu na złotówki to około 500-600 tys. złotych rocznie.

W krótkim komentarzu Kacper Kamiński podkreślił, że dysponuje odpowiednimi kwalifikacjami do pracy na tak ważnym stanowisku.

Zobacz także

Internauci dotarli do tweeta Krzysztofa Łapińskiego z 2016 roku. Polityk PiS drwił wówczas z Ryszarda Petru, przypominając, że w 2001 roku pracował on w Banku Światowym, sugerując, że miało to miejsce niejako z nadania Leszka Balcerowicza – wówczas szefa Narodowego Banku Polskiego. Kacper Kamiński dołączył do kpin z Petru, podając tweeta dalej.

„R. Petru- 29 l. ekonomista ds. Polski i Węgier w Banku Światowym, przed objęciem funkcji asystent i doradca Leszka Balcerowicza #Misiewicze” – pisał w 2016 roku Łapiński.

TWEET

W 2001 roku 29-letni Ryszard Petru został ekonomistą w Banku Światowym. Do 2004 r. zajmował się tam m.in. reformą finansów publicznych.

RadioZET.pl/Twitter/gazeta.pl/BM