Zamknij

Pawłowicz publikuje listę: Oto zwolennicy POLEXITU

Redakcja
06.11.2018 12:44
Pawłowicz publikuje listę: Oto zwolennicy POLEXITU
fot. G.Banaszak/Reporter

Według przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska POLEXIT, czyli potencjalny proces wystąpienia Polski z Unii Europejskiej, jest realny. – Polexit jest niestety możliwy nie dlatego, że Jarosław Kaczyński ma taki plan. Problem polega na tym, że Cameron też nie miał planu wyprowadzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – ocenił Tusk.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Donald Tusk mówił o groźbie POLEXITU podczas spotkania z dziennikarzami, tuż po tym, jak zakończyło się jego przesłuchanie przez komisję śledczą ds. Amber Gold.

– Polexit jest niestety możliwy nie dlatego, że Jarosław Kaczyński ma taki plan. Problem polega na tym, że Cameron też nie miał planu wyprowadzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – ocenił Tusk.

Zobacz także

Jak dodał, „chęć trzymania za wszelką cenę Polski w Europie będzie może trochę mniejsza niż w przypadku Wielkiej Brytanii, a i tak się nie udało”.

Na słowa Donalda Tuska zareagowała na Twitterze posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Opublikowała też listę polskich polityków i ludzi kultury, którzy jej zdaniem są zwolennikami POLEXITU. W jej ocenie wymienione osoby motywowane „nienawiścią, wulgarnością, chamstwem wobec Polaków, nieuznawaniem wyników demokratycznych wyborów w Polsce” dążą do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej.

"Polexit jest możliwy". Tusk o przyszłości Polski w Unii

Na liście znaleźli się m.in. Donald Tusk, Ewa Kopacz, Grzegorz Schetyna, Sławomir Neumann, Katarzyna Lubnauer, Adam Bodnar i Małgorzata Gersdorf oraz Agnieszka Holland i Krystyna Janda.

RadioZET.pl/BM