Zamknij

''Wiadomości'' przejrzały na oczy?! Powstał materiał o WOŚP

Redakcja
14.01.2018 20:49
''Wiadomości'' przejrzały na oczy?! Powstał materiał o WOŚP
fot. YouTube screen

''Polacy otwierają swoje serca dla potrzebujących. Dziś na ulicach polskich miast zbierane są pieniądze do puszek WOŚP''. Nie, to nie pomyłka! Te słowa padły z ust Danuty Holeckiej w głównym wydaniu ''Wiadomości'' TVP. 

Zagłosuj

Czy oglądasz ''Wiadomości'' TVP?

Liczba głosów:

15 stycznia 2017 roku, podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, "Wiadomości" TVP poświęciły zbiórce Jurka Owsiaka dokładnie 14 sekund. Wzmiankę o wydarzeniu na sam koniec wydania serwisu informacyjnego wygłosił Krzysztof Ziemiec. W tym roku było o wiele lepiej! Powstał cały materiał dotyczący pomocy.

Danuta Holecka poinformowała telewidzów o kwocie zebranej na WOŚP (w czasie emisji programu było to ponad 30 mln zł) - ta wzmianka trwała około 12 sekund. Następnie Holecka zaczęła mówić o innych formach pomocy.

Zobacz także

Po prezenterskiej zapowiedzi wyemitowano materiał Marcina Szewczaka, który zaczynał się od WOŚP. Reporter ''Wiadomości'' w przeciągu 17 sekund poinformował o celu zbiórki. Później Szewczak opisał inne akcje pomocy, w tym m.in. Szlachetną Paczkę czy pomoc Polakom z kresów.

W ubiegłorocznym 25. Finale WOŚP, udało się zebrać 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 groszy. Pieniądze były przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. 

RadioZET.pl/DG