Zamknij

Jaki obiecuje dwie kolejne linie metra. „Katastrofa komunikacyjna”

Redakcja
21.08.2018 10:37
Jaki
fot. PAP/EPA

— Jeśli zostanę prezydentem Warszawy, od razu przystąpimy do planowania i budowy III i IV linii metra — zapowiedział we wtorek kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki. Według niego przez 12 lat obecne władze miasta nie zaplanowały rozbudowy metra.

— Jeżeli zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy, od razu przystąpimy do planowania i budowy III i IV linii metra i właśnie w tym miejscu powstanie kolejna stacja metra — powiedział Jaki na konferencji prasowej zorganizowanej przy skrzyżowaniu ul. Marynarskiej z ul. Postępu, gdzie znajduje się jedno z największych warszawskich zagłębi biurowych.

Jaki stwierdził, że „katastrofa komunikacyjna, która panuje na tzw. Mordorze to wina obecnych władz Warszawy”. Według niego ratusz nie zadbał w tej części miasta o odpowiednią infrastrukturę komunikacyjną dla pracujących tam ludzi. — Z miesiąca na miesiąc komunikacyjnie jest tutaj gorzej. My to zmienimy — zadeklarował.

Zobacz także

Zdaniem Jakiego w ciągu ostatnich dwunastu lat rządząca Warszawą Platforma Obywatelska nie przygotowała planów przebiegu III linii metra. — To jest gigantyczny skandal [...] Jeżeli chodzi o zarządzanie miastem, o komunikację zbiorową, wszystko musi się zmienić — oświadczył kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Pod koniec lipca Jaki zapowiadał m.in., że III linia metra miałaby przebiegać od Białołęki do Wilanowa, natomiast IV linia z Marysina Wawerskiego na Ursus.

RadioZET.pl/PAP/MP