Policyjny radiowóz pilnuje pomnika Lecha Kaczyńskiego? Policja: jeżeli ktoś nie rozumie, to jego problem

Redakcja
21.11.2018 13:36
Policyjny radiowóz pilnuje pomnika Lecha Kaczyńskiego? Policja: jeżeli ktoś nie rozumie, to jego problem
fot. Fb:JakubRutnicki

Poseł PO Jakub Rutnicki opublikował na Facebooku zdjęcia, na którym widzimy, jak obok pomnika Lecha Kaczyńskiego na pl. Piłsudskiego w Warszawie stacjonuje policyjny radiowóz. Polityk twierdzi, że warta trwa bez przerwy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Pomnik Kaczyńskiego jest, a obok patrol policji czuwa nad jego bezpieczeństwem – czy pomniki fundowane nam przez Prezesa Jarosława wymagają ciągłego pilnowania? – pyta poseł Platformy.

Zobacz także

Na zdjęciach opublikowanych przez Rutnickiego na Facebooku widzimy policyjny radiowóz stacjonujący obok pomnika Lecha Kaczyńskiego. Polityk twierdzi, że policyjna warta trwa w tym miejscu bez przerwy.

– Zamiast patrolować ulice Warszawy, patrol policji pilnuje pomnika Lecha Kaczyńskiego – chyba coś nie tak? – komentuje Rutnicki.

Portal gazeta.pl postanowił zapytać o sprawę stołeczną policję. – Plac Piłsudskiego to punkt szczególny, z dużą liczbą turystów. U podstaw naszych działań leży bezpieczeństwo. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to jego problem – poinformował komendant Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji. 

RadioZET.pl/Facebook/gazeta.pl/BM