Zamknij

Pożar w sklepie Lidla w Warszawie. Zawaliła się część dachu

08.02.2021 08:35
pożar
fot. Artur BARBAROWSKI/East News (zdj. ilustracyjne)

Pożar części magazynowej sklepu Lidl w Warszawie przy ul. Kasprowicza został już opanowany. Trwa dogaszanie. Nie ma osób poszkodowanych – poinformowała w poniedziałek przed godz. 8 mazowiecka straż pożarna.

Pożar wybuchł w poniedziałek nad ranem w sklepie Lidla w Warszawie przy ul. Kasprowicza. - Sytuacja nie jest jeszcze opanowana - powiedział PAP rzecznik warszawskiej Straży Pożarnej mł. kapitan Michał Skrzypa.

Pożar w Lidlu w Warszawie. Zapalił się magazyn

Strażacy otrzymali zgłoszenie po godz. 4. – Ogień pojawił się w magazynie sklepu. W tej chwili prowadzimy działania, by nie dostał się na powierzchnię handlową - mówił przed godziną 7 Michał Skrzypa ze stołecznej straży pożarnej portalowi tvnwarszawa.pl. Na miejscu było około 20 zastępów straży pożarnej. 

Mł. bryg. Karol Kierzkowski, oficer prasowy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej poinformował w poniedziałek przed godz. 8, że pożar części magazynowej supermarketu Lidl na Bielanach został już opanowany. - Do środka zapadło się około 50 proc. dachu – podał. Z danych przekazanych przez strażaków wynika, że płonący obiekt ma wymiary 30 na 60 metrów.

- Obecnie trwa dogaszanie budynku. Na miejscu pracuje 75 strażaków i 23 pojazdy. Działania na miejscu potrwać mogą jeszcze kilka godzin. Najważniejsze, że nie ma osób poszkodowanych – podkreślił Kierzkowski. Strażak dodał, że pożar magazynu nie dotarł do części handlowej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/tvnwarszawa.pl