Zamknij

Karambol na A2, ciężarówka wjechała w osobówki. Na miejscu śmigłowiec LPR

04.09.2020 15:04
Wypadek
fot. East News/Jakub Kaminski

Wólka Łasiecka (woj. łódzkie) obok Skierniewic. Autostrada A2 w kierunku Warszawy jest zablokowana po zderzeniu 8 pojazdów. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policja kieruje ruchem.

Do karambolu w Wólce Łasieckiej obok Skierniewic z udziałem ośmiu aut doszło w piątek około godziny 11 na 403. kilometrze autostrady A2 w stronę stolicy. Zderzyły się ze sobą dwa samochody, dwie ciężarówki oraz bus — przekazała Edyta Jędrzejewska z Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Cztery osoby są ranne, dwie z nich w stanie ciężkim. 

Wólka Łasiecka. Karambol na A2 w kierunku Warszawy

Z ustaleń śledczych wynika, że kierowca ciężarówki wjechał w auto osobowe, które zwolniło jadąc prawy pasem lub się na nim zatrzymało. Z nieoficjalnych informacji służb wynika, że w samochodzie poprzedzającym pojazdy biorące udział w karambolu doszło do wybuchu opony. Spowodowało to spowolnienie ruchu. W efekcie doprowadziło do zderzenia ośmiu pojazdów - pięciu ciężarowych, dwóch osobowych oraz busa. Na miejscu wypadku trwa akcja ratunkowa, w której udział bierze m.in. pięć jednostek straży pożarnej. Lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W wyniku karambolu, cztery osoby trafiły do szpitali -  w Sochaczewie oraz Skierniewicach. Stan dwóch osób jest ciężki. Strażacy musieli użyć urządzeń hydraulicznych, aby wydobyć rannych ze zniszczonej osobówki. 

Zobacz także

Droga w kierunku Warszawy jest zablokowana. Policja prowadzi objazd na węźle Skierniewice do drogi krajowej nr 70 i potem do Łowicza. Utrudnienia potrwają najprawdopodobniej do około godziny 15. W czwartek pod Wrocławiem miał także śmiertelny w skutkach wypadek. Zginął 28-letni kierowca bmw

RadioZET.pl/PAP