Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ziemiec poszedł na urlop. Miał nie wytrzymać fali hejtu po materiałach „Wiadomości”

22.01.2019 10:53
xxx wiadomosci

Krzysztof Ziemiec nie radzi sobie z falą hejtu, jaka spadła na niego po materiałach wyemitowanych w TVP po zamachu na Pawła Adamowicza. Dziennikarz udał się na urlop i nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle wróci do pracy. 

Ziemiec fot. You Tube screen

Krzysztof Ziemiec nie pojawił się na ekranie od tygodnia, dokładnie od 14 stycznia, gdy wystąpił w wydaniu „Wiadomości” poświęconym mowie nienawiści. Materiał zilustrowany jedynie wypowiedziami Lecha Wałęsy i polityków opozycji, przedstawiający też w negatywnym świetle Jerzego Owsiaka, był powszechnie krytykowany za stronniczość i nierzetelność, a nawet manipulację. 

Jak informuje Wirtualna Polska, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło mnóstwo skarg, a automatyczna sekretarka redakcyjnego telefonu w „Wiadomościach” TVP zapełnia się nienawistnymi komentarzami. 

Hejt na Krzysztofa Ziemca

Największy hejt skupił się jednak właśnie na Ziemcu. Dziennikarz od lat związany z TVP, jedyny, który pozostał na Woronicza ze „starej ekipy”, został w sieci niemal zlinczowany. Częściowo za ten materiał, a częściowo za to, że od ponad trzech lat współtworzy narrację telewizji publicznej, według wielu nienawistną i propagandową, choć przez lata uchodził za dziennikarza obiektywnego, stonowanego i stroniącego od ideologii.  

WP dodzwoniło się do Ziemca, który na pytanie „gdzie pan znikł?”, odpowiedział: „Po tym wszystkim wziąłem urlop. Na razie postanowiłem się nie wypowiadać w żadnej sprawie. Nie komentuję plotek na temat swojego odejścia”. Nie wyjaśnił, kiedy i czy w ogóle wróci do pracy. 

Dyrektor TAI zaprzecza

Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zaprzeczał pogłoskom o odejściu Ziemca, choć na pytania Wirtualnej Polski TVP już nie odpowiedziała. Za to jeden z menadżerów TVP w rozmowie z portalem stwierdził, że Ziemiec powróci na wizję w związku z nadchodzącym szczytem ekonomicznym w Davos. 

– Dziennikarze nie wytrzymują fali hejtu i szczucia. Oskarżano nas, że to materiały TVP Info wprowadziły Stefana W. w maniakalny stan, bo oglądał krytyczne materiały na temat Pawła Adamowicza. Potem okazało się, że w jego więzieniu nie ma TVP Info na liście kanałów – mówi anonimowy rozmówca. 

RadioZET.pl/wp.pl/M

Oceń