Zamknij

Kaczyński o jesiennych wyborach: Nie wygrają ''tamci'', ale to my wygramy

Redakcja
24.04.2019 18:07
Jarosław Kaczyński
fot. PAP

Jarosław Kaczyński jest pewny wygranej w jesiennych wyborach parlamentarnych. - Nie wygrają "tamci", ale to my wygramy - mówił w środę prezes PiS. Ocenił, że Polska może utrzymując obecne tempo rozwoju gospodarczego dogonić poziom życia w Niemczech w ciągu 20 lat.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jarosław Kaczyński uczestniczył w środę w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku w konferencji "Być Polakiem - duma i powinność", podczas której wygłosił referat o takim samym tytule. 

Prezes PiS podkreślił, że zadaniem rządzących Polską jest zmniejszanie dystansu rozwojowego, który dzieli nasz kraj od zachodniej Europy. Jako punkt odniesienia podał Niemcy. Przypomniał swoją rozmowę z pewnymi uznanymi dziennikarzami niemieckimi, którzy oceniali, że zmniejszanie różnicy rozwoju gospodarczego pomiędzy Polską a Niemcami może trwać kilkaset lat.

Nie, proszę państwa. To może być lat 20. Jeżeli będzie jednak taka różnica w tempie rozwoju obu państw, jaka jest w tej chwili. Musi być tylko uprawiana dobra polityka gospodarcza, także w sektorze finansów publicznych

Jarosław Kaczyński

Według niego Polska musi pozostać w Europie "wyspą wolności słowa, wolności religijnej". Wyraził także przekonanie, że na jesieni w Polsce w wyborach parlamentarnych nie wygra "nowe", nie wygrają "tamci".

Ja uważam, że my wygramy

Prezes PiS

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP