Zamknij

Wybuch gazu w Zielonej Górze. Matka i córka odnalezione w szałasie

05.07.2019 21:32
Wybuch gazu w Zielonej Górze. Matka i córka odnalezione w szałasie
fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórska policja odnalazła matkę i córkę - lokatorki mieszkania, w którym w środę wybuchł gaz. Koczowały w prowizorycznym szałasie. Na widok policjantów młodsza próbowała uciekać.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do eksplozji gazu w mieszkaniu na drugim piętrze 10-piętowego wieżowca przy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze doszło w środę około godz. 21. Wybuch spowodował pożar mieszkania i duże zadymienie w całym budynku. Podczas eksplozji w mieszkaniu nikogo nie było.

Zobacz także

Wybuch był na tyle silny, że doprowadził do wyrwania fragmentów dwóch ścian zewnętrznych budynku. Z uwagi na konieczność przewietrzenia i sprawdzenia stabilności konstrukcji bloku przez nadzór budowlany został on w środę wieczorem wyłączony z użytkowania. Przez całą noc obiektu pilnowała straż miejska i policja, a mieszkańcy zostali ewakuowani.

Zielonogórska policja odnalazła matkę i córkę - lokatorki mieszkania, w którym w środę wybuchł gaz. 

Zobacz także

53-latka i 77-latka zostały odnalezione w piątek po południu w lesie za ogródkami działkowymi w zielonogórskiej dzielnicy Jędrzychów. Koczowały w prowizorycznym szałasie. Na widok policjantów młodsza próbowała uciekać.

"Kobiety zostały przewiezione na badania do szpitala. Lekarze zdecydują, czy mogą one przebywać w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Niebawem zostaną przesłuchane w związku z wybuchem gazu w ich mieszkaniu" – powiedziała PAP Stanisławska.

Kobiety próbowały wysadzić blok?

W lokalnych mediach krótko po wybuchu pojawiły się przypuszczenia, że wywołanie eksplozji mogło być celowe. Policja jednak tego nie potwierdza.

Zobacz także

"Na razie jest za wcześnie na wyciąganie tak daleko idących wniosków. Trwają czynności procesowe, a kluczowe dla wyjaśnienia sprawy jest przesłuchanie obu poszukiwanych obecnie kobiet" – komentowała wcześniej dla PAP te spekulacje Stanisławska.

RadioZET.pl/PAP