Zamknij

Mercedes Benz-Polska dla Radia ZET: w szalonej jeździe na Słowacji brał udział polski dziennikarz

Redakcja
02.10.2018 18:23
Wypadek na Słowacji. Za kierownica mercedesa siedzial polski dziennikarz
fot. Polícia Slovenskej republiky/Facebook

W tragicznym zdarzeniu na Słowacji, z którego świat obiegł filmik, uczestniczył polski dziennikarz, któremu Mercedes Benz-Polska użyczył auto do testów z parku prasowego - potwierdza Radiu ZET dział PR z Mercedesa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wcześniej informację o udziale polskiego dziennikarza ujawnił portal BRD24.pl.

"Podobnie jak tysiące ludzi w Polsce przecieraliśmy oczy ze zgrozy i zdumienia, oglądając film ze zdarzenia na Słowacji. Jesteśmy wstrząśnięci i z całą stanowczością piętnujemy  skandaliczne i urągające wszelkim przepisom zachowanie polskich kierowców" - napisał Mercedes w mejlu do Radia ZET, potwierdzając, że samochód został wypożyczony przez dziennikarza.

Zobacz także

Na filmie ujawnionym przez słowacką policję widać, jak grupa kierowców w luksusowych samochodach na polskich rejestracjach wyprzedza z dużą prędkością na ciągłej linii. Doprowadzili do wypadku, w którym zginął 57-letni kierowca (jego rodzina została ranna).

"Każde użyczenie  pojazdu jest obwarowane umową z wieloma warunkami dot. użytkowania pojazdu i bezpieczeństwa na drodze. (…) Jeszcze nigdy nie doświadczyliśmy takiej brawury jazdy naszym autem użyczonym dziennikarzowi - napisał Mercedes.

Mercedes nie wyklucza zmiany przepisów użyczenia samochodu.

Zobacz także

RadioZET.pl/ID/PTD