Zamknij
Wypadek w Bydgoszczy
  • Wypadek w Bydgoszczy
  • Wypadek w Bydgoszczy 2
  • Wypadek w Bydgoszczy 1
  • 3 Zobacz
fot. KWP w Bydgoszczy

38-latek zginął w wypadku w centrum Bydgoszczy. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca jechał zbyt szybko, niż pozwalały na to warunki panujące na drodze. Mężczyzna miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

W piątek około godz. 4.30 policja otrzymała zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic Sieńki i Piotrowskiego w Bydgoszczy. Na miejsce pojechali funkcjonariusze drogówki.  

Policjanci przekazali, że 38-latek kierujący mazdą, jadąc od strony ulicy Markwarta, na skrzyżowaniu zjechał z drogi przebijając bariery ochronne, następnie wjechał na chodnik i uderzył w drzewa. Auto w wyniku zderzenia zostało poważnie zniszczone. – By wydobyć kierowcę, trzeba było użyć narzędzi hydraulicznych – powiedziała w rozmowie z portalem "Metropolia Bydgoska" bryg. Aleksandra Starowicz z komendy miejskiej PSP w Bydgoszczy.

Wypadek w Bydgoszczy. 38-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu

Strażacy razem z ratownikami medycznymi rozpoczęli reanimację kierowcy, która trwała kilkadziesiąt minut. Niestety 38-latka nie udało się uratować.

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie okazało się, że od 2019 roku miał orzeczony sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca jechał zbyt szybko, niż pozwalały na to warunki panujące na drodze.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/KWP w Bydgoszczy/Metropoliabydgoska.pl/oprac. AK

C