Zamknij

Wypadek na egzaminie na prawo jazdy. Kursant przekroczył prędkość [GALERIA]

Redakcja
09.11.2018 14:17
Wypadek na egzaminie na prawo jazdy. Kursant przekroczył prędkość [GALERIA]
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

18-latek w czasie zdawania egzaminu na prawo jazdy, zmieniając kierunek jazdy, uderzył w ogrodzenie posesji. Siedzący obok kursanta egzaminator trafił do szpitala. Prawdopodobnie przyczyną kolizji była nadmierna prędkość oraz technika jazdy niedostosowana do posiadanych umiejętności.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w czwartek, w Zamościu, przy ul. Olchowej. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że w czasie egzaminu na prawo jazdy kierujący samochodem marki Suzuki, skręcając w ul. Lazurową, uderzył w ogrodzenie posesji.

Za kierownicą suzuki siedział 18-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, który zdawał w tym czasie egzamin praktyczny na prawo jady. Prawdopodobną przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości i techniki jazdy do posiadanych umiejętności w czasie zmiany kierunku jazdy.  

Zobacz także

Egzaminator karetką pogotowia został przewieziony do szpitala na dalsze badania. Na szczęście okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń. Ze zdarzenia wyszedł z ogólnymi potłuczeniami.

Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że zarówno kierujący, jak i egzaminator byli trzeźwi. Rozstrzygnięciem sprawy zajmie się sąd.   

QUIZ:  Sprawdź, czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy

RadioZET.pl/DG 

C