Zamknij

Zmiany w podstawie programowej. "Zabija kreatywność, cofa nas do zupełnie innej szkoły"

14.10.2021 10:56

Zmiany w podstawie programowej wprowadzane przez resort edukacji zabijają w uczniach kreatywność – stwierdził Gość Radia ZET Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP. – Zrobiono uczniom wielką krzywdę – dodał. 

Krzysztof Baszczyński w rozmowie z Beatą Lubecką przypomniał, że gdy w szkołach ruszała nauka zdalna, ZNP wystąpiło do ministra edukacji z apelem o odchudzenie podstawy programowej. – Ale poza tym, że wystąpiliśmy, to niewiele z tego wynika. Nie wziął tego postulatu pod uwagę – powiedział Gość Radia ZET. 

Zmiany w podstawie programowej. "Zrobiono uczniom wielką krzywdę"

Wiceprezes ZNP stwierdził, że zmiany w podstawie programowej wprowadzone za rządów minister Anny Zalewskiej to ''powrót do zupełnie innej szkoły i edukacji''. – Podstawę programową trzeba okroić i postawić ją na nogach, a nie na głowie – dodał. 

– Teraz jest podstawa programowa, która zabija w uczniach kreatywność, każe wkuwać, a nie uczy myślenia. Zrobiono uczniom wielką krzywdę. Szkoła ma uczyć kreatywności, myślenia, a nie wkuwania – powiedział na antenie Radia ZET Krzysztof Baszczyński. 

Zapytany, czego życzyć nauczycielom w dniu ich święta, odpowiedział: ''normalności, spokoju, przewidywalności ministra edukacji''. – I tego, aby to wszystko, co słyszymy 14 października, wszystkie ciepłe słowa, by mogły być wypowiadane przez kolejne dni w roku – podsumował. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:  Zarobki nauczycieli - Ile dziś zarabia się w szkole i co proponuje rząd?

RadioZET.pl