Zamknij

15-letni transseksualista wygrywa zawody sprinterskie. Uważa się za kobietę

Redakcja
11.06.2018 21:12
Transseksualny biegacz
fot. Youtube

15-letni transseksualista wygrywa lokalne kobiece mistrzostwa w sprincie na 100 i 200 metrów w amerykańskim stanie Connecticut. Rodzice dziewczynek są oburzeni.

Uważający się za kobietę rosły 15-latek bez większego problemu zdeklasował nastolatki w zawodach sprinterskich, pewnie zdobywając złoto na dystansie 100 i 200 merów. Jak podają tamtejsze media, Andraya Yearwood uważa się za kobietę.

Transseksualista wygrał zawody dla kobiet

Środowisko Yearwood wraz z całą rodziną 15-latka także traktuje go jako kobietę, mimo faktu, że od strony biologicznej jest chłopcem. Rodzice dziewczynek postanowiły zaprotestować po zawodach młodzieży szkolnej w Connecticut, nagłaśniając sprawę w mediach. Ich zdaniem uważający się za kobietę nastolatek nie powinien startować w tych zawodach.

Caster Semenya mistrzyni na 800 m

Zdawałoby się, że sytuacja szkolnych zawodów z USA przypomina rywalizację polskiej mistrzyni Joanny Jóźwik na dystansie 800 metrów, gdzie od wielu lat większość zawodów wygrywa biegaczka z RPA Caster Semenya. Afrykanka przeszła jednak badania, które wykazały, że fizycznie posiada ona cechy obu płci. Na poziomie szkolnym badania tego typu nie są i prawdopodobnie nie będą nigdy przeprowadzane ze względu na wysokie koszty.

Materiał o sprawie w Sports Team 8:

RadioZET.pl/magazynbieganie.pl/strz