Zamknij

16-letnia Niemka aresztowana w Iraku. Grozi jej kara śmierci [WIDEO]

Redakcja
08.08.2017 14:41
16-letnia Niemka aresztowana w Iraku. Grozi jej kara śmierci [WIDEO]
fot. Youtube

Pojawiło się w sieci nagranie 16-letniej Niemki, która uciekła z domu, aby walczyć w szeregach dżihadystów z ISIS. Dziewczyna została złapana w Mosulu, gdzie odpowie teraz za wspieranie terrorystów. Rząd Niemiec negocjuje z irackimi władzami możliwość jej powrotu do ojczyzny.

Zagłosuj

Czy nastolatka powinna wrócić do Europy?

Liczba głosów:

O sprawie nastolatki z Niemiec pisaliśmy w lipcu. Dziś pojawił się film, w którym widać, jak Linda jest prowadzona przez grupę mężczyzn. Niemka wygląda na zmęczoną i wystraszoną, gdy inni wkoło niej głośno krzyczą. – Chcę się tylko stąd wydostać. Chcę być z dala od wojny, od broni, od tego hałasu. Chcę wrócić do swojego domu – mówiła kilka tygodni wcześniej, gdy trafiła do aresztu.

Ojciec Lindy jest załamany

Ojciec Lindy dopiero z mediów dowiedział się, że córka została odnaleziona w Iraku. – Prawie zasłabłem, gdy dowiedziałem się, że Linda została odnaleziona żywa. Usłyszałem w radiu, że moja córka odnalazła się żywa w Mosulu. Gdy moi koledzy z pracy przyszli do mnie, to musiałem usiąść i ochłonąć. Długo płakałem – mówił mężczyzna w rozmowie z reporterami największego niemieckiego dziennika „Bild”.

Zobacz także

Niemcy walczą o ściągnięcie jej do kraju

Nastolatka przed ucieczką z domu zaczęła uczyć się języka arabskiego i ubierała się w konserwatywne islamskie stroje. Została odnaleziona w jednej z podziemnych kryjówek w Mosulu, gdzie trafili na nią żołnierze koalicji rządowej. Stało się to po tym, jak dżihadyści przegrali walki i opuścili Mosul. Teraz grozi jej kara śmierci za wspieranie terrorystów. Rząd Niemiec negocjuje z Irakijczykami powrót nastolatki do kraju.

Oto nagranie:

RadioZET.pl/Bild.de/DerSpiegel/strz