Zamknij

7-latka zgwałcona i torturowana przed śmiercią. Wielotysięczne protesty w całym kraju

Redakcja
25.01.2018 16:32
7-latka zgwałcona i torturowana przed śmiercią. Wielotysięczne protesty w całym kraju
fot. youtube

Fala gwałtownych protestów przelała się przez Pakistan po brutalnym gwałcie, torturach i zabójstwie 7-letniej Zainab Ansari. Sprawca trafił w ręce policji, a opinia publiczna oraz czołowi politycy domagają się egzekucji mordercy, który na koncie ma jeszcze siedem innych dziecięcych ofiar.

Zagłosuj

Kara śmierci dla morderców:

Liczba głosów:

W pakistańskim mieście Kasur Zainab Ansari szła na lekcję Koranu. Dziewczynka była pod opieką wujka, cioci i rodzeństwa, gdyż jej rodzice byli w  tym czasie na pielgrzymce w Arabii Saudyjskiej. 7-latka została porwana, co było widać na nagraniach z kamer monitoringu.

Seryjny morderca dzieci w areszcie

Dwa dni później ciało Zainab zostało odnalezione. Dziecko miało ślady gwałtu i bestialskich tortur. Po kilkunastu dniach od odnalezienia ciała władze prowincji Pendżab poinformowały, że zatrzymali podejrzanego o dokonanie tej bestialskiej zbrodni. Badania DNA potwierdziły w 100 proc., że 24-latek jest winny. Mężczyzna przyznał się do wszystkiego, a także udowodniono mu zamordowanie siedmiorga innych dzieci. — Bestia przyznała się do popełnienia tych przestępstw. Jego DNA pasowało w 100 procentach do próbek pobranych z miejsc zbrodni — potwierdził minister Szahbaz Szarif.

Tłum domaga się kary śmierci

Rodzice 7-latki są zdruzgotani tym, co się stało. — Często mówiłam Zainab, by była ostrożna — mówi Nusrat Ansari załamana matka zmarłej. W Pakistanie po złapaniu seryjnego gwałciciela mordercy dzieci, każdego dnia toczą się debaty na temat zaostrzenia prawa karnego.

Galeria zdjęć 7-letniej Zainab Ansari, mordercy i miejsca zbrodni:

RadioZET.pl/independent.co.uk/Gazeta.pl/strz