Zamknij

Nie żyje aktor "Gwiezdnych Wojen". Alan Harris przegrał walkę z rakiem

01.02.2020 19:10
Alan Harris
fot. Facebook.com/The Kurtz Joiner Archive

Alan Harris, brytyjski aktor znany z serii filmów "Gwiezdne wojny" nie żyje. Harris zmarł w wieku 81 lat w sobotę 25 stycznia. Przyczyna śmierci to rak płuc. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Alan Harris pojawił się we wszystkich trzech filmach z oryginalnej trylogii ''Star Wars'' George'a Lucasa. Brytyjski aktor był przede wszystkim kojarzony z rolą łowcy nagród Bosska w filmie "Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje" - przypomina ''The Independent''. 

Informację o śmierci brytyjskiego aktora przekazały władze firmy Imperial Signings.

''Alan Harris zmarł dziś rano. Był prawdziwym dżentelmenem i ulubieńcem fanów. Zmagał się z problemami zdrowotnymi przez wiele lat, a mimo to walczył z bólem, aby uczestniczyć w programach i spotykać swoich fanów'' - czytamy. 

Alan Harris nie żyje. Kim był? 

Alan Harris przed rozpoczęciem kariery w Hollywood pracował jako model w Wielkiej Brytanii. W wywiadzie w 2014 roku powiedział: ''Nie żałuję, że porzuciłem karierę modela''. 

Harris wystąpił także w takich produkcjach jak Avengers (1965–1968), Pomarańczowy zegar (1971), Hitler: Ostatnie dziesięć dni (1973), Superman (1978), Lśnienie (1980) i Doctor Who (od 1977-1986).

Zobacz także

RadioZET.pl