Zamknij

Betty White nie żyje. Uwielbiana na całym świecie aktorka niedługo skończyłaby 100 lat

01.01.2022 10:09

Betty White nie żyje. Uwielbiana na całym świecie aktorka komediowa i producentka filmowa miała 99 lat. Zmarła trzy tygodnie przed setnymi urodzinami.

Betty White
fot. CHRIS DELMAS/AFP/East News

Betty White była widzom znana między innymi z ról w telewizyjnych sitcomach "Złote dziewczyny" i "The Mary Tyler Moore Show". Karierę w telewizji zaczęła w roku 1939 i przez dekady była uwielbiana przez widzów.

White działała w American Women's Voluntary Service, organizacji wspierającej amerykańskie działania podczas drugiej wojny światowej. Po wojnie, w 1949 roku, regularnie pojawiała się w codziennym programie na żywo "Hollywood on Television".

Betty White nie żyje
fot. ROBYN BECK/AFP/East News

Wystąpiła w ponad 100 produkcjach, pięć razy zdobywała Emmy, najważniejsze amerykańskie nagrody branży telewizyjnej. - To niewiarygodne, że nadal pracuję w tym biznesie i że nadal mnie znosicie – powiedziała podczas ceremonii wręczenia nagród Emmy w 2018 roku, gdzie została uhonorowana za swoją długą karierę.  

Betty White skończyłaby wkrótce 100 lat

Betty White zmarła niedługo przed swoimi setnymi urodzinami. 100 lat skończyłaby 17 stycznia. Informację o jej śmierci podał 31 grudnia agent i bliski przyjaciel aktorki Jeff Witjas. - Mimo że Betty miała prawie 100 lat, myślałem, że będzie żyła wiecznie - powiedział magazynowi "People".

"Była gwiazdą po sześćdziesiątce, a fenomenem popkultury po osiemdziesiątce i dziewięćdziesiątce" - napisała Agencja Reutera. 100 lat po urodzinach White do kin ma trafić jubileuszowy film "Betty White: 100 Years Young — A Birthday Celebration". 

RadioZET.pl/People/Reuters