Zamknij

Auto wjechało w grupę uczniów! Nie żyje 5 dzieci, wielu rannych

Redakcja
22.11.2018 09:33
Auto wjechało w grupę uczniów! Nie żyje 5 dzieci, wielu rannych
fot. Shutterstock

Pięcioro dzieci nie żyje, 18 zostało rannych. To tragiczne skutki wypadku w północno-wschodnich Chinach. W czwartek rano w grupę uczniów szkoły podstawowej wjechał samochód. Dzieci przechodziły przez jezdnię. Były już przed szkołą.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pięcioro zabitych, 18 rannych – to oficjalne informacje, jakie podają media państwowe w Chinach. Do wypadku doszło w mieście Huludao w prowincji Liaoning. Kierowca jest już w rękach policji.

Na zapisach z kamer monitoringu widać, jak w dzieci przechodzące przez jezdnię tuż przed swoją szkołą z impetem wjeżdża samochód. Auto chwilę przed wypadkiem zboczyło ze swojej trasy. Teraz służby sprawdzają, czy działanie kierowcy mogło być celowe.

Kierowcy w Chinach często nie stosują się do przepisów bezpieczeństwa, co stanowi w tym kraju poważny problem. Wypadki na drogach to codzienność.

Na początku listopada co najmniej 13 osób zginęło, gdy autobus zjechał z mostu po tym, jak kierowca wdał się w bójkę z pasażerem.

Zobacz także

We wrześniu 11 osób zginęło, gdy samochód uderzył w tłum na publicznym placu w centralnym mieście Hengdong w prowincji Hunan.

RadioZET.pl/AFP/The Washington Post/JŚ