Zamknij

Korea Płn. zapowiada bezlitosne spustoszenie Stanów Zjednoczonych w razie ataku

Redakcja
14.04.2017 16:49
Korea Płn. zapowiada bezlitosne spustoszenie Stanów Zjednoczonych w razie ataku
fot. PAP/EPA

W razie ataku militarnego na nasz kraj odpowiemy bezlitosnym spustoszeniem Stanów Zjednoczonych – tak armia Korei Północnej odgraża się Amerykanom dzień przed sobotnią paradą w Pjongjangu z okazji 105. rocznicy urodzin Kim Ir Sena. Chiński MSZ ostrzega, że z ewentualnego konfliktu zbrojnego żadna ze stron nie wyjdzie zwycięsko.

Odpowiedź będzie bezwzględna, by agresorzy jej nie przeżyli – czytamy w oświadczeniu armii Korei Północnej, które zostało opublikowane dzień przed corocznymi obchodami urodzin Kim Ir Sena, założyciela komunistycznej Korei Płn. i dziadka obecnego przywódcy Kim Dzong Una. Do tej pory z okazji tego święta reżim przeprowadzał testy rakietowe i nuklearne.

- Ktokolwiek wywoła wojnę na Półwyspie Koreańskim będzie musiał wziąć na siebie historyczną odpowiedzialność i zapłacić za to cenę – oświadczył w piątek Wang Yi, szef chińskiego MSZ, dodając, że z ewentualnego konfliktu „żadna strona nie wyjdzie zwycięsko”.

We wtorek prezydent USA ostrzegł kolejny raz komunistyczny reżim. - Korea Północna szuka kłopotów. Jeśli Chiny postanowią pomóc, byłoby świetnie. Jeśli nie, rozwiążemy ten problem bez nich! USA – pisał Donald Trump na swoim Twitterze trzy dni po tym, jak w kierunku wybrzeży Korei Płn. popłynął lotniskowiec USS Carl Vinson wraz z kilkoma niszczycielami i krążownikami rakietowymi.

RadioZET.pl/PAP/strz