Zamknij

Po 27 latach wybudziła się ze śpiączki. Została ranna w wypadku samochodowym

23.04.2019 19:58
Śpiączka
fot. Shutterstock

Munira Abdulla ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która w 1991 roku została poważnie ranna w wypadku drogowym, wybudziła się ze śpiączki. Kobieta w stanie wegetatywnym spędziła w szpitalu prawie trzy dekady. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Munira Abdulla w chwili wypadku miała 32 lata. Kobieta doznała poważnego urazu mózgu, gdy w jej samochód uderzył rozpędzony autobus. Na tylnym siedzeniu auta siedział 4-letni syn Muniry. 32-latka chcąc ratować dziecko, zasłoniła je własnym ciałem - podaje BBC

Syn 32-latki, który wyszedł z wypadku bez szwanku, postanowił opowiedzieć o postępach w leczeniu matki w wywiadzie dla gazety ''The National'' z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

Nigdy się nie poddałem, ponieważ zawsze miałem nadzieję, że pewnego dnia się obudzi

Omar Webair

Kobieta wybudziła się ze śpiączki po 27 latach

Munira Abdulla trafiła do szpitala w Londynie. Lekarze ogłosili, że jest w stanie wegetatywnym - nie odpowiada, ale jest w stanie wyczuć ból. Następnie powróciła do Al Ain, miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na granicy z Omanem. Pozostała tam przez kilka lat, przechodząc fizjoterapię, aby jej mięśnie nie osłabiały się z powodu braku ruchu

Zobacz także

W 2017 roku rodzinie Muniry zaproponowano dotację od Crown Prince Court, organu rządowego w Abu Dhabi. Kobieta została przetransportowana do szpitala w Niemczech. Tam przeszła szereg operacji oraz otrzymała leki, które poprawiły jej stan zdrowia. Rok później odzyskała świadomość. W tym samym momencie jej syn kłócił się na korytarzu z personelem medycznym.  

Jak wspomina Omar, Munira Abdulla kilka dni później wypowiedziała jego imię. Kobieta wróciła do Abu Dhabi, gdzie przechodzi fizjoterapię i dalszą rehabilitację. 

RadioZET.pl/BBC