Zamknij

Trzeci rok odsiadki zbrodniarza ze Srebrenicy. Pracuje w bibliotece i nauczył się polskiego

Redakcja
11.07.2017 16:48
Pochówek w Srebrenicy
fot. Wikimedia Commons

Zbrodniarz ze Srebrenicy Radislav Krstić trzeci rok odsiaduje wyrok w polskim więzieniu. Nauczył się języka polskiego i pracuje w bibliotece.

Bośniacki generał Radislav Krstić od trzech lat siedzi w polskim więzieniu. Nauczył się języka polskiego, pracuje w więziennej bibliotece i konsekwentnie odmawia wywiadów. Jutro 22. rocznica masakry. Za zbrodnię ludobójstwa został skazany na 35 lat. Był jednym z serbskich oficerów dowodzących masakrą w Srebrenicy podczas wojny w Bośni.

Zobacz także

Jak ustaliło Radio ZET, wychowawcy z więzienia w Piotrkowie Trybunalskim oceniają Krsticia bardzo dobrze. Mówią, że nie stwarza problemów i chętnie wykonuje swoją pracę w więziennej bibliotece, m.in. naprawia książki. Od samego początku siedzi w jednoosobowej celi, ale już na oddziale ogólnym, a nie tym najbardziej strzeżonym. Generał ma stały kontakt z konsulatem, regularnie odwiedzają go najbliżsi. Przez innych osadzonych jest traktowany obojętnie.

Zobacz także

W środę przypada 22. rocznica masakry w Srebrenicy, uznawanej za największe ludobójstwo w Europie od czasu drugiej wojny światowej. Bośniaccy Serbowie zamordowali tam ponad osiem tysięcy muzułmańskich mężczyzn i chłopców.

RadioZET.pl