Zamknij

Co najmniej 88 samochodów podpalono w nocy w Goteborgu

Redakcja
14.08.2018 07:02
Co najmniej 88 samochodów podpalono w nocy w Goteborgu
fot. Twitter

Co najmniej 88 samochodów podpaliły w nocy z poniedziałku na wtorek w Goteborgu na południowym zachodzie Szwecji grupy zamaskowanych i ubranych na czarno młodych ludzi – poinformowały szwedzkie media.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Mamy około 60 samochodów spalonych lub zdewastowanych w kilku miejscach – powiedział inspektor policji Claes Dahlstroem. Później liczba ta wzrosła do 88.

Zobacz także

– Mieliśmy dotąd okresy wielu pożarów, ale tego samego wieczoru, w tak krótkim czasie, w wielu różnych miejscach? Nie wiem, czy mieliśmy coś podobnego w przeszłości – oceniła rzeczniczka regionalnej policji Ulla Brehm.

Tej nocy samochody podpalano także w mieście Trollhaettan, położonym 75 kilometrów na północ od Goteborga. Tam też zamaskowani sprawcy zaatakowali kamieniami interweniujących policjantów.

– Widziałem trzech zamaskowanych chłopców. Jeden z nich rzucił koktajl Mołotowa w kierunku samochodu, który od razu się zapalił – powiedział w rozmowie z „Expressen” jeden ze świadków.

Policja nie wyklucza, że ataki w obu miastach były ze sobą skoordynowane. Na razie nie wiadomo, jakie były motywy działania uczestników tych zajść. Jak poinformował na swej stronie internetowej dziennik „Aftonbladet”, policja nikogo nie zatrzymała, nikt też nie został ranny.

RadioZet.pl/PAP/Expressen/Twitter/bm