Zamknij

Strzelanina w centrum handlowym w Malmo. Nie żyje mężczyzna, 15-latek zatrzymany

19.08.2022 22:24
Malmo
fot. PAP/EPA

W centrum handlowym Emporia w Malmo, na południu Szwecji, doszło w piątek po południu do strzelaniny - poinformowała miejscowa policja. Nie żyje mężczyzna, a kobieta została ranna. Zatrzymano już 15-latka podejrzanego o dokonanie morderstwa.

Według portalu gazety "Sydsvenskan" domniemany sprawca ma zaledwie 15 lat. Został zatrzymany kilkaset metrów od galerii handlowej. W wyniku strzelaniny śmierć poniósł mężczyzna, a ranna została kobieta. Atak spowodował panikę wśród klientów i ewakuację obiektu.

Szwecja. Strzelanina w centrum handlowym w Malmo. Nie żyje mężczyzna

Świadkowie przekazali gazecie "Expressen", że jedna osoba nagle zaczęła strzelać do ludzi, którzy w popłochu zaczęli uciekać i chować się. Personel jednego ze sklepów pomógł grupie klientów wydostać się tylnymi drzwiami.

Jak podkreśliła policja, "obecnie uważa się, że zdarzenie ma związek ze środowiskiem przestępczym". "Ocenia się, że bezpośrednie niebezpieczeństwo dla społeczeństwa minęło" - zaznaczono.

Jak podał "Sydsvenskan", zastrzelony mężczyzna był szefem jednego z gangów. W tym roku, do połowy sierpnia, miały miejsce w Szwecji 253 strzelaniny, w których 44 osoby zginęły, a 66 zostało rannych. Konkurujące ze sobą gangi do wykonywania wyroków często wykorzystują nastolatków, którym nie grożą poważne kary.

Centrum handlowe Emporia znajduje się w dzielnicy Hyllie, nieopodal stacji kolejowej oraz centrum kongresowego. Ruch pociągów między Malmo a Kopenhagą został wstrzymany.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

C