Zamknij

Dramatyczna akcja w Turcji. Matka wyrzuciła dzieci z okna płonącego mieszkania

26.02.2021 13:35
matka uratowała dzieci z pożaru
fot. Twitter.com/DailySabah

Mrożąca krew w żyłach akcja w Turcji. Mieszkanka Stambułu wyrzuciła swoje dzieci przez okno, żeby uratować je przed pożarem. Wydarzenie zostało zarejestrowane na filmie.

Turcja. Chwile grozy przeżyła rodzina mieszkająca w europejskiej dzielnicy Stambułu - Esenler. Kiedy w budynku mieszkalnym pojawił się ogień, kobieta uratowała swoje dzieci, wyrzucając je z okna płonącego mieszkania na trzecim piętrze.

Uratowała czworo dzieci z pożaru. Wyrzuciła je przez okno z 3. piętra

Na wstrząsającym wideo, które trafiło do sieci, widać, jak matka wychyla się z okna, trzymając na rękach dziecko. Opuszcza je powoli, trzymając za ręce i zrzuca z trzeciego piętra. To samo robi z pozostałą trójką pociech. Każde z nich upadło na koc rozłożony na dole przez ludzi. - Najpierw z okna zaczął się wydobywać czarny dym. Wtedy dzieci zaczęły krzyczeć. Rozłożyliśmy koce, a kobieta zrzuciła dzieci z góry - relacjonował jeden z sąsiadów w rozmowie z portalem "Daily Sabah".

Nagranie dramatycznej akcji zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Jak podają tureckie media, pod budynkiem stał tłum gapiów, słychać było również krzyki, żeby kobieta nie zrzucała dzieci z okna. 

Według portalu "ABC News" najmłodsi zostali przewiezieni karetką do szpitala. Z informacji tureckich mediów wynika, że żadne z nich nie odniosło obrażeń. Matka również została hospitalizowana, a następnie wypisana.

Pożar, którego przyczyną była awaria panelu elektrycznego, został ugaszony. Z budynku uratowano także dwoje innych dzieci i dwoje starszych dorosłych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/ABC News/oxnews.com/dailysabah.com