Zamknij

Chcieli ogłosić płeć dziecka. Nagła eksplozja zabiła przyszłego ojca

PAP
23.02.2021 20:40
ekplozja podczas imprezy
fot. Shutterstock

Przyszły ojciec ze stanu Nowy Jork w USA zginął, gdy urządzenie, które budował na "gender reveal party", czyli imprezę, podczas której ujawnia się płeć dziecka, eksplodowało - poinformowała policja stanowa.

USA. 28-letni Christopher Pekny, przyszły ojciec, montował urządzenie w mieście Liberty w niedzielę przed południem, gdy doszło do eksplozji. W wybuchu ucierpiał także 27-letni brat Christophera, Michael Pekny. Został przetransportowany do szpitala. Policja bada przyczyny eksplozji.

Podczas "gender reveal parties" przyszli rodzice ogłaszają zaproszonym gościom, czy spodziewają się syna, czy córki. Często sami dowiadują się tego podczas przyjęcia.

28-latek zginął podczas przygotowań do imprezy. Eksplozja urządzenia na "gender reveal party"

Do ujawnienia płci wykorzystywane są między innymi urządzenia pirotechniczne, balony czy konfetti.

Śmierć 28-latka jest kolejnym z serii wypadków spowodowanych wadliwymi urządzeniami na "gender reveal party" w ostatnich latach.

Na początku lutego w stanie Michigan zginął mężczyzna, który został trafiony odłamkami z niewielkiej armatki wykorzystanej do ujawnienia płci dziecka. Inne urządzenie we wrześniu 2020 roku spowodowało pożar w Kalifornii.

RadioZET.pl/ PAP